V soukromém podnikání se sice může, ale také nemusí dařit. Podnikatelé by mohli vyprávět, co všechno se v jejich životě někdy dokáže pokazit a s čím vším se pak tito nevyhnutelně potýkají. Ale to už je prostě podnikatelský osud, že se někdy daří, někdy se přežívá a někdy se zkrátka sotva živoří a skomírá.
Soukromníci už jsou na tom prostě tak. Jsou sice závislí na svých schopnostech a výkonech, ale nejen na těch. Kromě toho je tu i celá řada dalších vlivů, které je mohou někdy těšit a někdy třeba i vysloveně přivádět k šílenství a zoufalství.
Cokoliv se tu pokazí, má vliv mimo jiné i na solventnost podnikatelů. A lehce si odvodíme, že když se podnikatel potýká s problémy a nemá kvůli tomu takové příjmy, jaké by potřeboval, je to zapeklitá věc. Protože bez peněz se nedá žít ani podnikat, bez nich se zkrátka spěje ke krachu.
A jak takovému riziku krachu v době finanční tísně vzdorovat? Nejlepším a často vlastně i úplně jediným řešením je půjčka. Podnikatel si sežene peníze aspoň takto, financuje jimi to, na co vlastní finanční prostředky nemá, a pak už se musí jenom postarat o řádné splacení takto vzniklých závazků.
A aby bylo jisté, že podnikatel v zoufalé situaci potřebnou půjčku dostane, je dobré, když se využije americká hypotéka bez doložení příjmu. U ní totiž každý už od počátku ví, jak to s jeho žádostí dopadne, zda peníze dostane nebo ne. Protože jsou tu docela jednoduchá pravidla, jimiž je nezbytné se řídit, a každý se v nich vyzná a posoudí své naděje. Vždyť se tu vlastně musí jenom prokázat schopnost platit aspoň ty nejmenší splátky a musí se tu dát do zástavy vhodná nemovitost. A kdo to může nabídnout, nemusí se bát. I relativně nízké příjmy, i záznamy v registrech dlužníků, i exekuce mu tu mohou odpustit.
A tak tu dostanou potřebné finance i ti, jimž by nikdo jiný nepůjčil. A je to v suchu.