Možná jste se někdy dostali do debatního klubu mezi přáteli, kde šlo o to vyzdvihnout, kdo prožil obtížnější kus své životní cesty. Takové momenty bývají nesmírně poučné, neboť nás upozorňují na to, co dělám špatně, a jak bychom to měli dělat lépe. Bývají to mnohdy situace s odstupem času třeba komické, ale v tu chvíli, kdy je prožíváme, nám do smíchu moc není. Jak předcházet katastrofickým scénářům při stěhování v Praze (a nejen tam)?
Dobře zabalené věci v krabicích – v první řadě dbejte na to, aby papírový karton všech krabic nebyl před koncem své životnosti. Stává se to u krabic použitých, které např. získáte někde v obchodě. Výhodnější pořídit krabice nové, někdy vám je mohou zajistit stěhovací firmy, a lze je také koupit ve specializovaných e-shopech. Krabice s věcmi pro jistotu převazujte dvojitým provázkem, kdyby se náhodou některá rozlepila nebo roztrhla, provázek zabrání tomu nejhoršímu – přímému vysypání věcí na chodník.
Sjednávejte si stěhovací firmu včas – málokdo vám vyhoví s prosbou přestěhovat celý byt v pátek v tomto týdnu, když je dnes středa. Službu si objednávejte v předstihu tří až šesti týdnů, zároveň máte dost času na přípravu a také na konzultaci ohledně některých problematických bodů.
Rozmontovat nábytek – pokud si na to netroufáte, přenechejte tuto práci stěhovací firmě. Ty bývají navíc pojištěné, takže máte záruku náhrady škody, kdyby se něco nemilého přihodilo. Zvláště velké nábytkové sestavy, jako jsou zavěšené skříňky kuchyňských linek, vás mohou pěkně potrápit.
Trénink pro kulturistu – kulturistika spočívá v nesmírně obtížných tréninkových dávkách a současně s dodržováním přísného dietního režimu. Pro trénovaného borce pak není problém uchopit automatickou pračku a odnést ji samostatně po schodech do auta. Kdo ovšem trénovaný není, může si přivodit kýlu, podvrtnout kotník, spadnout ze schodů, natáhnout si vazy a oslabit natolik imunitu, že ulehnete s chřipkou do postele. Extrémně těžké věci raději nepřenášejte sami, pokud to není zrovna váš tréninkový plán.