K moři se tento rok vzhledem k nastalé situaci jen tak jednoduše nedostaneme, což už si také většina Čechů uvědomila, a ještě se tak zvýšil, už doposud vysoký, zájem o pořízení zahradního bazénu. Což o to pořizovací ceny jsou opravdu velice štědré. Horší je to s náklady vedlejšími a také provozními. Jak se tedy o bazén starat, aby jeho používání bylo co nejšetrnější nejen k naší pokožce, ale také peněžence?
Samozřejmě úplně základním pilířem, který byste si měli ujasnit je, zda se bude jednat o klasický nafukovací, jež je podstatně jednodušší při případné budoucí manipulaci a při čištění rovněž, anebo zabudovaný, který se vám naopak odvděčí delší životností. Věcí na zvážení jsou také schůdky do bazénu Chlorito.cz, jež jsou opravdu skvělou záležitostí a troufám si říct i nebytností. Ale teď už k samotné údržbě.
Obrovská nevýhoda bazénu spočívá v životnosti vody, které se musí dopomáhat nejrůznějšími chemickými cestami. Ano samozřejmě můžete vodu neustále měnit ovšem byste se do této akce museli pouštět minimálně jednou týdně, a navíc také disponovat velkým množstvím zbytečných financí a nehledět na životní prostředí, protože tato cesta by znamenala značné plýtvání v této době drahocennou vodou. U dětských bazénků je situace opačná vzhledem k jejich velikosti a také faktu, že se zde koupou děti, které jsou ve většině případů na chemické ošetření vody velice citlivé. Samozřejmě se můžete uchýlit k šetrnějším prostředkům, jež se na trhu nacházejí. Volba to pořád ale není nejvhodnější.
Ošetření trvanlivosti vody je nám tedy jasné. Nezapomeňte ale na to, že takto vodu nemůžete uchovávat několik let, jak je tomu u velké spousty osob, které jsou nadšeny z toho, že ušetří vodu a bazén tak nemusí každý rok vypouštět a zbytečně čistit. S nadšením tak do vody každý rok přidávají větší a větší množství chemikálie a logický úsudek tak jde úplně stranou. Ve finále se tak celý rok koupou v čisté chemikálii, což naší pokožce a následně i našemu zdraví rozhodně neprospívá. Při pořízení bazénu si určitě pořiďte i filtr, který bude zachytávat případné nečistoty, jako je tráva, hmyz nebo listy ze stromu. V jednodušším případě postačí i obyčejná síťka. Vhodné tak je bazén v deštivých nebo nepříznivých dnech a přes noc zakrývat plachtou.