Určitě jste se už i vy někdy ocitli ve finanční tísni. To totiž potká alespoň čas od času snad každého z nás. Jistě, nikdo o to nestojí, ale přesto se to tu a tam stane. Protože naše příjmy nebývají obvykle nijak závratné, zato výdaje mohou dosahovat i takové výše, že se to prostě s tím, co máme, nemusí podařit zvládnout.
Jenže co si počít, dojde-li to tak daleko, že už nám nestačí se jenom přiměřeně uskromnit? Co když už peníze navíc opravdu vážně potřebujeme, ale nemáme je?
Pak se dá obvykle vsadit na půjčky. Ty sice nejsou definitivním řešením, protože nám poskytují hotovost pouze na určitou dobu, po jejímž uplynutí musíme zase všechno vrátit, a to i s nějakými těmi poplatky a úroky navíc, ale i to může být dobré, pokud jsme si jisti, že si v budoucnu vyděláme dost na to, abychom se s poskytovatelem zvolené a poskytnuté půjčky vyrovnali.
Jenže ti, kdo nám mohou takto finančně vypomoci, pochopitelně chtějí záruky toho, že se se svými penězi skutečně shledají. A tak se to neobejde bez prokazování dostatečně velkých příjmů toho, kdo si chce půjčit, často se nahlíží do registrů dlužníků, nemá-li tam žadatel nějaký nežádoucí záznam, někdy se to ale neobejde ani bez dalších požadavků.
A když žadatel v prověřování tohoto neuspěje? Pak se půjčky zpravidla nedočká. Nikdo mu jen tak nepůjčí, pokud není jisté, že bude půjčka splacena.
A třeba ani americká hypotéka bez registru není v tomto ohledu jiná. Ale přesto je nejednou lepší než všechny ostatní půjčky. I zde se totiž musí prokázat schopnost žadatele půjčené peníze vrátit, jenže zde se to dělá odlišně a zvladatelně i pro ty, kdo by v bankách neuspěli. Tady se totiž splacení zaručuje namísto jiných podmínek zástavou nemovitosti. A ten, kdo podobnou záruku nabídnout může, uspěje. A proto je nebankovní hypotéka řešením, které se leckomu hodí.